Jdi na obsah Jdi na menu
 


Různé, nezařaditelné hry

V tomto příspěvku se budu zabývat hrami, které (z nějakého důvodu) nemají samostatný odkaz, nicméně sï zaslouží zmínku.

Half Life 2- skvělá gamesa, zejména svou atmosférou. Při prvním hraní jsem byl doslova uchvácem atmosférou. I v dnešní době je málo 3DFPS, které se odehrávají v "běžném prostředí".

Tento styl her již není můj šálek šaje (přeci jen- netbook je netbook). Myslím, že  běhání po nudných továrních komplexem je docela nuda. A když "furt" prší?. Zatímco  Half life-  nádraží, město v socialistickém stylu- fantazie. napodruhé, to již taková sláva není, ale tehdy jsem byl nadšen.

DOOM III- pro mne trošku zklamání, dohrál jsem ho až do  doby, kdy mi hra zákeřně sebrala všechny zbraně, a narazil jsem na "neporazitelnou" bestii- bosse.  Next gen grafika se ztrácela ve všudypřítomné tmě, a hra na lekanou mně taky přestala brzy bavit.  Navíc bossy v akčních hrách nemám  vysloveně v lásce, snažím se jim  "vyhnout" za pomoci nesmrtelnosti. Na druhou stranu  jsem si  v té době koupil perfektní zvukovku SoundBlaster včetně špica bedniček  a vysloveně jsem si  surround zvuk užíval. 

Oblivion: Parádní hra, kterou jsem zdaleka nedohrál do konce.... Ano Mmartin se obětoval, a zachránil tak svět, ale spoustu misí jsem nedokončil... nedohrál. Nicméně nyní hraji na PS3 GOTY edici, konkrétně datadisk   Knights of the Nine a prolézám dungeony za účelem splnění questu padlého rytíře (nebo spíše se těším na každý nový kus rytířského brnění). Více  však samostatné rubrice.

Ishar 2: Skvělá hra,  kterou jsem taky nikdy nedohrál.....(a nejsem si jist, zda SKUTEČNĚ chci tuhle hru dohrát).  Abych uvedl vše na pravou míru: k  Isharu jsem se dosatl u bratrance Romana, z dvacet kilometrů vzdálených Hranic na Moravě. AMIGA 1200- paráda.  Ishar na disketách, ve francouzské verzi. Návod  starý Excalibr (poloviční, neúplný). Herní doba- omezená na dobu, než jsem musel na vlak (půlnoční, do Mariánských Lázní). Hru jsem rozehrál alespoň 20x.... a  mám takový dojem, že když uvidím závěrečné tutulky, tak padne jedna z nedostižných met hraní, a hra ztratí své kouzlo.

Dungeon Siege- 1. díl jsem si koupil ve slevě, pak někomu půjčil, a nikdy nedohrál.    2. díl mám v pirátské verzi, dohrále jsem jej a rád na něj vzpomínám. Proto jsem si také koupil díl třetí (tentokrát na  PS3). I když  mě hra chvilku bavila, tak ono zjednodušování (v současné době tak populární) mi natolik leze na nevy, že  tuhle hru asi nikdy nedohraji. Ve hře je pouze jeden společník, chybí oslík, sbírání a prodávání zbraní nemá prakticky žádný smysl....Nuda, nuda, nuda.

Settlers: 1. díl je naprosto geniální, to jak postavičky stvořené z několika málo pixelů jsou schopny tvořit, stavět, kácet, dolovat a  lovit je naprosto geniální (podobně jako u Lemmings). Bohužel nejsem žádný super taktik, a tak jsem se nikdy nedostal dále než za první dva levely. Nevadí, atmosféra hry je skvělá, podobně jako hudba (často poslouchám cestou do práce- hudební smyčka trvá cca 12 minut). 2. díl jsem si koupil jako Anniversary edici, dohrál docela daleko, ale pak se mi CD "nějak" ztratilo, a tak mám doma jen prázdný obal...co nadělat...možná, že jsem ji někomu půjčil...

Maniac mansion: O téhle adventuře jsem mnohokrát četl v Excalibru.... nikdy nedohrál.... ale náhodou jsem objevil odkaz na překlad - češtinu: kdyby někdo chtěl zkusit...http://cestiny.idnes.cz/maniac-mansion-deluxe-0tx-/Hry.aspx?c=A060927_54898_bw-cestiny-hry_bw

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář