Jdi na obsah Jdi na menu
 


Knihy A-F

Tak zde se pokusím rkapitulovat knihy, které se mi dostanou pod riuku, včetně krátkého hodnocení:

1. Ray Bradbury 451 Stupňů Fahrenheita -

* * * *

zajímavá kniha, jedna z klasik Sci-fi. Většinou mám rád sci-fi a fantasy jako "únikovou literaturu", ale tato kniha  nutí čtenáže k zamyšlení jak by bylo ve světě  lidem ovládaným maximálním konzumem. 451 st je totiž  zápalná teplota  papíru - knih, které se staly největším nepřítelem lidstva.   Kniha pojednává  o požárníkovi Montagovi (povolání požárník= člověk zapalující  knihy včetně domů jejich majitelů), který se postaví společnosti na odpor.

 

2. Fiona McIntosh - Série tří knih Převtělení: Myrenin dar, Kreva  vzpomínky a Most duší

* * * * *

Ač mně zcela neznámá autorka, tak jsem při čtění těchto knih přímo jásal. Styl psaní podobný sérii Hra o trůny. Nicmémě,  není zde tolik krve a je více romantiky (že by autorka byla žena?).  Děj není tak rozleklý, není nutno sledovat tolik dějových linek, a má větší spád a ukončení. Prostě paráda, knihy můžu  všem doporučit.

 

3. Coli Falconer - Anastázie

Příběh poslední dcery cara Mikoláše II, plná nečekaných zvratů, lásek, zklamání a životních osudů. Velice zajímavá kniha, zejména ze začátku se příběh velice strhující.

Stojí za opakované přečtění. Z mého pohledu velice slušných 85%

 

 

 

3. Conan a kletba monolitu - Howard - De Camp - Carter - soubor povídek, navazujících na pozůůstalost R. Howarda, včetně příběhu Věc v kryptě, ze které zjevně čerpal inspiraci scénárista filmu Barbar Conan. Tato povídka je naprosto  skvělá, ostatní povídky se řadí k lepšímu průměru.

4. Conan neohrožený- John Maddox Roberts - Conan se zaváže vykonat pro stygijskou čarodějnici Hathor-ka  jistý kouzelný obřad. Tento úkol jej zaveden do své domoviny, a to až na postvátnou horu Ben Morgh. Conan se stává  figurkou v boji o postavení nejmocnějšího černokněžníka světa. Jedná se o jednu z mých  nejoblíbenějších knih o Conanovi, ke které se opakovaně vracím, a některé pasáže znám téměř doslova.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář