Jdi na obsah Jdi na menu
 


Might&Magic X: The Legacy

Jak hodnotit pokračování slavné herní série, zejména, když už se zdálo, že je prakticky mrtvá? 
Velice dobře. na RPG (potažmo dungeonech) mne vždy zajímalo několik věcí: klasutrofobický pocit z uzavřených prostor, kde špatný krok může znamenat smrt. Hledání skrytých pokladů. Souboje s těžkými soupeři a pocit zadostiučení po dokončení náročného questu. Zkoumání herního světa, poznávání složitých pravidel, vztahů, diplomacie. Syslení zlaťáků a hledání toho nejlepšího vybavení. Toulání a kochání se herním prostředím. Takovéto: kouknu ještě za tenhle kopec, nebo dojdu do dalšího města. A k těm minotaurům se vrátím až budu o pět úrovní výše. 

A nový díl: splnil skoro vše, co jsem očekával. Jistě chyby se najdou, semtam jsem musel řešit potíže s pomocí Elemirových stránek ale jinak maximální spokojenost. 
Musím ocenit, že se Limbic snažil ze všech dílů vytáhnout to nejlepší a přitom nevznikl dort podobný tomu v pohádce o pejskovi a kočičce. 

Obšírnou recenzi sepsal Elemir, a tak mu nebudu konkurovat. Jen bych dodal odpověď na filozofickou otázku: je nový díl ještě Might&Magic: JE 

Na konec bych si jen posteskl nad tím, že od devátého dílu už inventář není tím co býval v díle šest až osm. Přeci jen, co z toho, že získáš uber dokonalou relikvii, když její velikost čítá cca 1x1cm. 

Z mého pohledu: jsem na sebe  pyšný, že jsem hru dokončil na vyšší obtížnost, a to s  poměrně slabší partou (vynechal jsem útočná ohnivá kouzla, či  černou magii)

 

Náhledy fotografií ze složky Might&Magic X: The Legacy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář