Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mark Stone - knižní série

K sérii Mark Stone

Jedná se o sérii cca 70  sci-fi knih, kterou započal J.P. Garen. Postava i styl knih by se dal  charakterizovat jako James Bond ve vesmíru. Sérií prostupuje humor, nadsázka, rychlý  spád děje. Hezké ženy, technické vymoženosti, ke slovu se dostane i  skvělý andoid Ray (vybavený  mimo jiné telepatickými schopnostmi).

Prostě odpočinková literatura, kterou navíc rozvíjí i řada českých autorů.

 

1. Zatykač na Stonea - autor Jiří Pavlovský

Nadprůměrná kniha, i v rámci  sci-fi žánru.

Doporučuji k opakovanému čtení

Z obsahu- viz  www.palmknihy.cz:

Rutinní výprava se zvrtne a Mark Stone se dostává do péče pozemských lékařů. Je tu podezření, že po osmi letech namáhavé činnosti agenta S.D.P.P. vypověděla Markovi jeho nervová soustava službu. Stone má halucinance, vidí věci, které neexistují. Nepřipouští si však, že by se mohl zbláznit, a chce přijít na to, co se vlastně děje. Nemá to jednoduché, protože proti němu pracují tentokrát i kolegové z S.D.P.P., protože generál Khov si je vědom, že pokud by měli lékaři pravdu, byl by Mark jedním z nejnebezpečnějších lidí v celé Galaxii. Mark se snaží tajně opustit Zemi, aby se pokusil o nemožné: Přijít na to, kde se jeho halucinace vzaly.

 

2. Zděněk Rosembaun - Dračí krev

Co říci o této knize? Snad jen to, že splňuje přesně to, co jsem od ní očekával. Napínavý děj, "překvapivé "zvraty událostí, humor, a i trošku erotického jiskření.  Prostě klasika, a kdybych byl politik tak řeknu: ROZHODNĚ stojí za přečtení.

Z obsahu- viz palmkinhy.cz:

Mark Stone se vydává v doprovodu dalšího z kontrolorů na rutinní kontrolní cestu. Na čtvrté zastávce se však věci zvrtnou: jde o planetu středověkého typu a Mark při turnaji málem zabije jediného králova syna. Než se mu podaří ho uzdravit, vtrhne do království nepřítel, který ničí všechno, co mu stojí v cestě. Markovi nezbývá nic jiného, než se zapojit do války, neboť nepřítel používá strašnou zbraň nazývanou Dračí vejce. O jakou zbraň jde? Je místní provenience, nebo přišla odkudsi z vesmíru? To jsou otázky, které trápí nejen Marka Stonea, ale i jeho věrného androida Raye.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář